Jaroslav Riedl - Klecánky v zimě - detail inzerátu

Jaroslav Riedl - Klecánky v zimě

Jaroslav Riedl - Klecánky v zimě

Jaroslav Riedl - Klecánky v zimě

Jaroslav Riedl - Klecánky v zimě

Jaroslav Riedl - Klecánky v zimě

Jaroslav Riedl - Klecánky v zimě

Starožitnost: Jaroslav Riedl - Klecánky v zimě

Jaroslav Riedl(1893-1945) malíř. V letech 1909 - 1914 studoval na pražské Akademii výtvarných umění u Vlaho Bukovce, pak přešel k J. Preislerovi, kde byl za své školní práce hodnocen jako nadaný žák.

V roce 1914 musel odjet na ruskou frontu, byl zajat a vstoupil do legií, to mělo za následek to, že se z války vrátil až v roce 1920. Po návratu Jaroslav Riedl však zůstal aktivním důstojníkem. Od roku 1926 působil jako výtvarný referent a předseda muzejního odboru v Památníku osvobození.

Své první obrazy namaloval bezprostředně po válce a nesou stopy hledání a překotných stylových proměn, to vše bylo reakcí na francouzské moderní umění tehdejší doby, ale brzy navázal na domácí tradice realistické malby. Svá díla Jaroslav Riedl vystavoval v letech 1920 - 1922 na členských výstavách Výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze. V té době se v jeho zátiších a figurálních motivech výrazně projevily zkušenosti a poznatky z teorie malířské tvorby. Důkazem toho jsou díla z období let 1923 - 1927, kdy vystavoval společně se Sdružením severočeských výtvarných umělců, které pomohl založit a jehož byl do roku 1927 předsedou. V tomto roce se stal opět členem výtvarníků seskupených při Umělecké besedě v Praze. Roku 1933 se aktivně zapojil do skupiny Klín, ta sdružovala malíře své doby, například Emanuela Frintu, J. Herbsta, J. Kodla, Pravoslava Kotíka, F. V. Mokrého a A. Ságnera.

V roce 1926 začal Jaroslav Riedl ztvárňovat na objednávku armády cyklus olejů Československý voják v zahraničí pro Památník osvobození. Pro Vojenskou akademii maloval i prezidenta T. G. Masaryka na koni a to v životní velikosti.

Bohužel koncem 2. světové války byl 1. 2.1945 Jaroslav Riedl zatčen a vězněn v koncentračních táborech a zahynul při pochodu smrti v květnu roku 1945.

Olej na dřevě 48 x 70 cm. Vpravo dole

signatura s datací 1941. Vzadu název a popis díla. Rám 62 x 84 cm.

datum vložení: 2.12.2015 17:57:13

druh starožitného zboží: obrazy

prodejní galerie: Starožitnosti pod Kinskou s.r.o.

šířka: 840 mm

výška: 620 mm

přibližný rok výroby: 1941

země původu: Evropa - Československo

období / sloh: 1. pol. 20. stol.

počet kusů: 1

doplňující informace: datováno, garance originality, signováno vpravo dole, olej na dřevěné desce

lokalita: Hlavní město Praha

cena: 8 490,- Kč

Chcete se zeptat přímo prodejce?

Jméno:
E-mail:
Text:
Ochranný kód: Ochranný kód
Vygenerovat jiný kód
(opište kód z obrázku)
info
 
Pavel Janák - kávový servis /PRODÁNO/

náš tip

info
Odborné restaurování Ateliéry Bárta
katalog
filmové plakáty aukce

Na stránkách antikpraha.cz naleznete  starožitný nábytek a další starožitnosti takřka všeho druhu. Prostřednictvím tohoto webu můžete realizovat nákup i prodej starožitností. S prodejci uvedenými na těchto stránkách si můžete dohodnout také výkup starožitností. Starožitnosti vybírejte v následujících kategoriích: bufety. starožitné hračky, kočárky, dětský nábytek, starožitný nábytek - etažéry, filatelie - poštovní známky, historické pohlednice, starožitné hodiny, starožitné hodinky, bazar hudební nástroje, starožitná kamna a krbové obestavby, keramické nádobí, starožitné knihovny, koberce, gobelíny, starožitné komody a prádelníky, obývací pokoje, jídelní sestavy, ložnice sestavy, sedací soupravy, nábytkové komplety, kovové nádoby a nádobí, kovové svícny, starožitná křesla, starožitné lavice a lavičky, lovecké trofeje, numismatika ceník, starožitné obrazy, plechové květináče, pohovky, sedačky, gauče, nástěnné police, poličky na zeď, porcelánové šálky a podšálky, starožitné hrnky na kávu i čaj , porcelánové nádobí, porcelánové jídelní soupravy, porcelánové vázy, porcelánové sošky a figurky, starožitné postele, starožitné příborníky, kredence, přístroje, zařízení, elektronika, nástroje, starožitné rámy na obrazy, staré reklamy, cedule, obaly, plakáty, sedátka, stoličky, klavírní židle, sekretáře, sklo - starožitné dózy, sklo - starožitné vázy, starožitné sklo, starožitné skříně, starožitné skříňky, sochy, speciální starožitný nábytek, stojany, podstavce, sloupy, konferenční stolky, květinové stolky, noční stolky, servírovací stolky, starožitné stolky, starožitné jídelní stoly, starožitné psací stoly, starožitné stoly, svítidla, osvětlení - lustry, lampy, lampičky, šperky – starožitné brože, šperky – starožitné náhrdelníky, šperky – starožitné náramky, šperky – náušnice, šperky – starožitné přívěsky, závěsy na krk, šperky – starožitné prsteny, starožitné šperky, starožitné truhly, starožitné věšáky, veteráni - auto moto, vitríny a skleníky, vycházkové hole a štítky, zahradní výlevky, zahradní dekorace, zahradní nábytek, zajímavosti, kuriozity, drobnosti, starožitné zástěny a paravany do interiéru, starožitné zbraně, starožitná zrcadla, starožitné toaletky, starožitné židle, čalounické látky, potahové látky, starožitné šperkovnice, starožitné masky, porcelánové mísy a misky, starožitné lázeňské pohárky a pítka, porcelánové talíře, porcelánové konvice a džbánky, porcelánové cukřenky, porcelánové dózy, černobílé fotografie, africké masky, starožitné šperkovnice, starožitné formy na pečení, příbory, skleněné mísy a misky, starožitné skleničky, starožitné kabelky a kufry, faleristika - řády, vyznamenání, pamětní medaile, vojenské odznaky... a další starožitnosti. Své zboží zde nabízejí starožitnictví, galerie, aukční síně i jednotliví prodejci.

 

Provozovatel katalogu starožitností: INTERNET ART, s.r.o.

IČ: 291 29 222, DIČ: CZ29129222, Sídlo firmy: Na Valech 289/4, 160 00, Praha 6 – Hradčany

Technická podpora AG25

Google+

Galerie starožitností Stehlík Olomouc

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím