Jakub Obrovský - Dáma s chrtem - detail inzerátu

Jakub Obrovský - Dáma s chrtem

Jakub Obrovský - Dáma s chrtem

Jakub Obrovský - Dáma s chrtem

Jakub Obrovský - Dáma s chrtem

Jakub Obrovský - Dáma s chrtem

Starožitnost: Jakub Obrovský - Dáma s chrtem

Olej na kartonu 36 x 47 cm. Vpravo dole signatura. Krásný řezaný zlacený rám florentského typu z předminulého století 60 x 71 cm.

 

Jakub Obrovský (23.12.1882 v Bystrci u Brna - 31.3.1949 v Praze) malíř, grafik, sochař a pedagog

V letech 1897-1901 studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Emanuela Krescence Lišky, Celdy Kloučka, Karla Vítězslava Maška, Františka Schmoranze, Stanislava Suchardy a Ludvíka Wurzela. V roce 1898 získal cenu za plakát keramické výstavy Uměleckoprůmyslového muzea. V letech 1901-1904 studoval na pražské Akademii u Maxmiliána Pirnera. Po jejím absolvováním se stal členem Jednoty umělců výtvarných. V roce 1907 získal Hlávkovo stipendium a odjel do Říma, kde se stýkal s Janem Štursou a Otakarem Nejedlým. Po návratu do Prahy se stal vyhledávaným autorem dekorativních prací. V roce 1908 dostal zakázku na výzdobu pražské obchodní a živnostenské komory, poté na výzdobu ústřední budovy Průmyslového paláce a následně realizoval mozaiky v jídelně Obecního domu. V roce 1911 se stal členem vídeňského Hagenbundu, v roce 1912 byl jmenován do České sekce kuratoria Moderní galerie, v roce 1913 se stal členem České akademie věd a umění.

V roce 1914 získal zlatou medaili na výstavě českých umělců v Londýně. Od roku 1915 se začal věnovat také sochařství. V roce 1919 byl jmenován profesorem mistrovské školy malířství na pražské Akademii. V roce 1921 byl jmenován řádným členem pařížské Société Nationale des Beaux-Arts. V oce 1928 navrhl pomník Svatopluka Čecha pro Olšanské hřbitovy. Na soutěžní výstavě olympijských her v roce 1932 v Los Angeles získal zlatou medaili za sochu Vraždící Odysseus. V roce 1935 byl zvolen rektorem pražské Akademie. Obrovský prodlužoval tradici novoromantismu a akademismu konce 19. století. Jak v malířství, tak v sochařství navazoval na antické a renesanční umění. V svých obrazech

zobrazoval ideální figurální scény v bukolickém prostředí, sice akademicky přesnou formu postupně rozvolňoval, ale zůstal tvořit v tradici akademických uměleckých principů jako malíř nahých těl a zářivých látek. Jako grafik tvořil zejména figurální litografie a též plakáty. Jako činný a čestný člen vystavoval s Jedntou umělců výtvarných a také s Sdružením výtvarných umělců moravských. Obdržel řadu cena vystavoval na mnoha výstavách u nás i v cizině - Benátky, Řím, Paříž, Vídeň, Londýn. Jeho díla jsou velmi sběratelsky vyhledávána.

datum vložení: 5.5.2016 18:36:19

druh starožitného zboží: obrazy

prodejní galerie: Starožitnosti pod Kinskou s.r.o.

šířka: 710 mm

výška: 600 mm

hloubka: 0 mm

přibližný rok výroby: 1920

země původu: Evropa - Čechy

období / sloh: pozdní Secese

počet kusů: 1

doplňující informace: garance pravosti, signováno vpravo dole, olej na kartonu, rám luxusní

lokalita: Hlavní město Praha

cena: 59 500,- Kč

Chcete se zeptat přímo prodejce?

Jméno:
E-mail:
Text:
Ochranný kód: Ochranný kód
Vygenerovat jiný kód
(opište kód z obrázku)
Galerie kvalitního nábytku
 
Zlaté náušnice s brilianty a safíry

náš tip

mapa prodejců

Luxusní galerie

prodejní galerie

- Hlavní město Praha

- Jihočeský kraj

- Jihomoravský kraj

- Královéhradecký kraj

- Moravskoslezský kraj

- Olomoucký kraj

- Plzeňský kraj

- Středočeský kraj

starožitnictví

- Hlavní město Praha

- Kraj Vysočina

- Ústecký kraj

- Zlínský kraj

aukční síně

- Hlavní město Praha

katalog
Odborné restaurování Ateliéry Bárta
Prsten zlatý s ametystem a brilianty

náš tip

info
Vinohradská galerie - Libor Koliba, výkup a prodej starožitností, restaurování
instagram

Na stránkách antikpraha.cz naleznete  starožitný nábytek a další starožitnosti takřka všeho druhu. Prostřednictvím tohoto webu můžete realizovat nákup i prodej starožitností. S prodejci uvedenými na těchto stránkách si můžete dohodnout také výkup starožitností. Starožitnosti vybírejte v následujících kategoriích: bufety. starožitné hračky, kočárky, dětský nábytek, starožitný nábytek - etažéry, filatelie - poštovní známky, historické pohlednice, starožitné hodiny, starožitné hodinky, bazar hudební nástroje, starožitná kamna a krbové obestavby, keramické nádobí, starožitné knihovny, koberce, gobelíny, starožitné komody a prádelníky, obývací pokoje, jídelní sestavy, ložnice sestavy, sedací soupravy, nábytkové komplety, kovové nádoby a nádobí, kovové svícny, starožitná křesla, starožitné lavice a lavičky, lovecké trofeje, numismatika ceník, starožitné obrazy, plechové květináče, pohovky, sedačky, gauče, nástěnné police, poličky na zeď, porcelánové šálky a podšálky, starožitné hrnky na kávu i čaj , porcelánové nádobí, porcelánové jídelní soupravy, porcelánové vázy, porcelánové sošky a figurky, starožitné postele, starožitné příborníky, kredence, přístroje, zařízení, elektronika, nástroje, starožitné rámy na obrazy, staré reklamy, cedule, obaly, plakáty, sedátka, stoličky, klavírní židle, sekretáře, sklo - starožitné dózy, sklo - starožitné vázy, starožitné sklo, starožitné skříně, starožitné skříňky, sochy, speciální starožitný nábytek, stojany, podstavce, sloupy, konferenční stolky, květinové stolky, noční stolky, servírovací stolky, starožitné stolky, starožitné jídelní stoly, starožitné psací stoly, starožitné stoly, svítidla, osvětlení - lustry, lampy, lampičky, šperky – starožitné brože, šperky – starožitné náhrdelníky, šperky – starožitné náramky, šperky – náušnice, šperky – starožitné přívěsky, závěsy na krk, šperky – starožitné prsteny, starožitné šperky, starožitné truhly, starožitné věšáky, veteráni - auto moto, vitríny a skleníky, vycházkové hole a štítky, zahradní výlevky, zahradní dekorace, zahradní nábytek, zajímavosti, kuriozity, drobnosti, starožitné zástěny a paravany do interiéru, starožitné zbraně, starožitná zrcadla, starožitné toaletky, starožitné židle, čalounické látky, potahové látky, starožitné šperkovnice, starožitné masky, porcelánové mísy a misky, starožitné lázeňské pohárky a pítka, porcelánové talíře, porcelánové konvice a džbánky, porcelánové cukřenky, porcelánové dózy, černobílé fotografie, africké masky, starožitné šperkovnice, starožitné formy na pečení, příbory, skleněné mísy a misky, starožitné skleničky, starožitné kabelky a kufry, faleristika - řády, vyznamenání, pamětní medaile, vojenské odznaky... a další starožitnosti. Své zboží zde nabízejí starožitnictví, galerie, aukční síně i jednotliví prodejci.

 

Provozovatel katalogu starožitností: INTERNET ART, s.r.o.

IČ: 291 29 222, DIČ: CZ29129222, Sídlo firmy: Na Valech 289/4, 160 00, Praha 6 – Hradčany

Technická podpora AG25

Google+

info

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím