Ota Bubeníček - Zkamenělý zámek na Svratce - detail inzerátu

Ota Bubeníček - Zkamenělý zámek na Svratce

Ota Bubeníček - Zkamenělý zámek na Svratce

Ota Bubeníček - Zkamenělý zámek na Svratce

Ota Bubeníček - Zkamenělý zámek na Svratce

Ota Bubeníček - Zkamenělý zámek na Svratce

Ota Bubeníček - Zkamenělý zámek na Svratce

Ota Bubeníček - Zkamenělý zámek na Svratce

Starožitnost: Ota Bubeníček - Zkamenělý zámek na Svratce

Ota Bubeníček (31.10.1871 v Uhříněvsi u Prahy - 10.9.1962 v Mladé Vožici) malíř a loutkář.

Bratr malíře Jindřicha Bubeníčka. Nejprve pracoval v Haasově grafickém závodě jako litograf. Poté vstoupil na Akademii výtvarných umění v Praze, kde mezi lety 1899-1904 studoval ve slavné krajinářské škole Julia Mařáka, též Antonína Slavíčka a prof. Ottenfelda. Jako stipendista podnikl roku 1905 cestu do Mnichova a Paříže, v r. 1907 do Francie, Belgie a Holandska. Byl i v Dalmácii a severní Itálii. Od roku 1907 maloval na Moravě, Valašsku, Vsetíně, r. 1908 v Horní Bečvě, r. 1909 v jižních Čechách zejména v Čížové u Písku a v okolí Heřmanic, 1909-1921 v Protivíně, na Strakonicku a Prachaticku, ve Volyni, Zvíkově a Orlíku, 1911 v Týnci nad Sázavou, 1912 ve Vrchotových Janovicích, 1915 v Oldřichovci u Hostišova a s Cínou Jelínkem v Jilemnici, 1919-1920 a 1936-1937 jezdil na Slovensko, zejména do Vysokých Tater, 1922 ve Svratce na Hlinecku a od roku 1932 maloval v okolí Mladé Vožice, která se mu stala trvalým domovem. Rád maluje naše krajiny s chaloupkami zalitými sluncem, cesty s dalekými výhledy, pole pod vysokou oblohou, staré košaté stromy. Jeho realisticky cítěné obrazy krajin nabývaly plastické podoby, docílené výraznou modelací barevných past. Plastické a tvárné tendence v jeho tvorbě, blízké dekorativní stylizovanosti z přelomu století, uvádějí malíře do souvislosti s německými krajináři z Worpswede. Často zachytil neporušený ráz krajů s množstvím lidových staveb a proto je etnografy často vyzdvihována i dokumentární hodnota jeho díla. Byl též spoluzakladatelem a scénografem loutkového divadla Umělecká výchova. Od roku 1902 byl členem Jednoty umělců výtvarných, od roku 1900 vystavoval s Krasoumnou jednotou, se Spolkem výtvarných umělců Mánes. Samostatně vystavoval r. 1909 v Praze Topičově saloně, r. 1916 v Praze Rubešově galerii, r. 1932 v Praze Obecním domě, r. 1934 v Mladé Vožici. Kolektivní výstavy měl u nás, ale i v zahraničí v Mnichově, Londýně, Benátkách, Amsterdamu, Lipsku, Karslruhe, Poznani, Oslu, Begenu, Kodani a Stockholmu. Zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Galerie hlavního města Prahy, Východočeské galerie Pardubice, Muzeu umění v Olomouci, Alšovy jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou.

Olej na kartonu 39 x 50 cm. Vpravo dole signatura s datací 1923. Rám 54 x 64 cm. Vzadu přípis malíře tužkou a tuší - Zkamenělý zámek na Svratce 1923 Ota Bubeníček.

datum vložení: 18.5.2016 13:41:56

druh starožitného zboží: obrazy

prodejní galerie: Starožitnosti pod Kinskou s.r.o.

šířka: 640 mm

výška: 540 mm

hloubka: 0 mm

přibližný rok výroby: 1923

země původu: Evropa - Československo

období / sloh: období meziválečné

počet kusů: 1

doplňující informace: datováno, garance pravosti, signováno vpravo dole, olej na kartonu

lokalita: Hlavní město Praha

cena: 28 000,- Kč

Chcete se zeptat přímo prodejce?

Jméno:
E-mail:
Text:
Ochranný kód: Ochranný kód
Vygenerovat jiný kód
(opište kód z obrázku)
info
 
Bruno Riedel: Váza

náš tip

info
info
info

Na stránkách antikpraha.cz naleznete  starožitný nábytek a další starožitnosti takřka všeho druhu. Prostřednictvím tohoto webu můžete realizovat nákup i prodej starožitností. S prodejci uvedenými na těchto stránkách si můžete dohodnout také výkup starožitností. Starožitnosti vybírejte v následujících kategoriích: bufety. starožitné hračky, kočárky, dětský nábytek, starožitný nábytek - etažéry, filatelie - poštovní známky, historické pohlednice, starožitné hodiny, starožitné hodinky, bazar hudební nástroje, starožitná kamna a krbové obestavby, keramické nádobí, starožitné knihovny, koberce, gobelíny, starožitné komody a prádelníky, obývací pokoje, jídelní sestavy, ložnice sestavy, sedací soupravy, nábytkové komplety, kovové nádoby a nádobí, kovové svícny, starožitná křesla, starožitné lavice a lavičky, lovecké trofeje, numismatika ceník, starožitné obrazy, plechové květináče, pohovky, sedačky, gauče, nástěnné police, poličky na zeď, porcelánové šálky a podšálky, starožitné hrnky na kávu i čaj , porcelánové nádobí, porcelánové jídelní soupravy, porcelánové vázy, porcelánové sošky a figurky, starožitné postele, starožitné příborníky, kredence, přístroje, zařízení, elektronika, nástroje, starožitné rámy na obrazy, staré reklamy, cedule, obaly, plakáty, sedátka, stoličky, klavírní židle, sekretáře, sklo - starožitné dózy, sklo - starožitné vázy, starožitné sklo, starožitné skříně, starožitné skříňky, sochy, speciální starožitný nábytek, stojany, podstavce, sloupy, konferenční stolky, květinové stolky, noční stolky, servírovací stolky, starožitné stolky, starožitné jídelní stoly, starožitné psací stoly, starožitné stoly, svítidla, osvětlení - lustry, lampy, lampičky, šperky – starožitné brože, šperky – starožitné náhrdelníky, šperky – starožitné náramky, šperky – náušnice, šperky – starožitné přívěsky, závěsy na krk, šperky – starožitné prsteny, starožitné šperky, starožitné truhly, starožitné věšáky, veteráni - auto moto, vitríny a skleníky, vycházkové hole a štítky, zahradní výlevky, zahradní dekorace, zahradní nábytek, zajímavosti, kuriozity, drobnosti, starožitné zástěny a paravany do interiéru, starožitné zbraně, starožitná zrcadla, starožitné toaletky, starožitné židle, čalounické látky, potahové látky, starožitné šperkovnice, starožitné masky, porcelánové mísy a misky, starožitné lázeňské pohárky a pítka, porcelánové talíře, porcelánové konvice a džbánky, porcelánové cukřenky, porcelánové dózy, černobílé fotografie, africké masky, starožitné šperkovnice, starožitné formy na pečení, příbory, skleněné mísy a misky, starožitné skleničky, starožitné kabelky a kufry, faleristika - řády, vyznamenání, pamětní medaile, vojenské odznaky... a další starožitnosti. Své zboží zde nabízejí starožitnictví, galerie, aukční síně i jednotliví prodejci.

 

Provozovatel katalogu starožitností: INTERNET ART, s.r.o.

IČ: 291 29 222, DIČ: CZ29129222, Sídlo firmy: Na Valech 289/4, 160 00, Praha 6 – Hradčany

Technická podpora AG25

Google+

Galerie kvalitního nábytku

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím