Obraz podle Tenierse „Pouťové oslavy” 101 X 133 cm - detail inzerátu
Starožitnost: Obraz podle Tenierse „Pouťové oslavy” 101 X 133 cm
Olej na plátně, signováno
Rozměry bez rámu: 79 × 111 cm
Rozměry s rámem: 101 × 133 × 6,5 cm
Datace: 20. století
Rám: bohatě zdobený, zlacený.
Tento živý a detailně zpracovaný olej na plátně představuje vesnickou slavnost plnou postav, hudby, tance a společenského veselí. Malba je provedena ve stylu vlámského baroka a volně navazuje na tvorbu Davida Tenierse mladšího (1610–1690), známého mistra žánrových scén s venkovskými slavnostmi a každodenním životem.
Scéna zachycuje okamžik kolektivního veselí před hostincem – v centru dění jsou hudebníci, tanečníci a posedávající postavy, zatímco v pozadí se rýsují věže zámku nebo města. Dílo působí dojmem barvitého vyprávění a zároveň slouží jako okno do každodenního života prostého lidu tehdejší doby.
Obraz je signován v pravém dolním rohu a zarámován v bohatě dekorovaném, zlaceném rámu. Na zadní straně se nachází štítek belgického rámařství „HUIS VYNCKE“ (Borgerhout, Antverpy).
Dílo je vhodné pro sběratele, milovníky barokního malířství nebo jako reprezentativní prvek do historického interiéru.
Doporučuji osobní prohlídku, která je možná po tel. dohodě na čísle 731 578 029, nebo přes email: Castle-Stracov@email. cz.
Po dohodě můžeme zajistit dopravu smluvním partnerem Toptrans ceník naleznete na webu toptrans, nebo osobně za cenu 15 Kč/ ujetý Km.
Najdete u nás velký výběr starožitností, podívejte se i na naše další nabídky, kde najdete spoustu krásných věcí. . .
datum vložení: 11.4.2025 11:58:53
druh starožitného zboží: obrazy
šířka: 1 330 mm
výška: 1 010 mm
hloubka: 65 mm
přibližný rok výroby: 1950
země původu: Evropa
období / sloh: 20. stol.
počet kusů: 1
lokalita: Královéhradecký
prodejce - prodejní galerie: Castle Stracov s.r.o.
cena: 22 400,- Kč
Antikpraha.cz nenavyšuje cenu zboží o svou provizi, proto jsou zde některé položky o desítky procent levnější než na jiných webech.
Chcete se zeptat přímo prodejce?
Další starožitnosti v kategorii obrazy
Václav Vaner - Žena vázající snop obilí na poli
Olej na plátně 50 x 60 cm. Signováno vpravo dole. Originální rám 64 x 74 cm....
3 300,- Kč
Obraz KRAJINA, signováno AUGUST PIPENHÁGEN,
/ 1791 - 1868 /, velice hezký obrázek ve v dobrém, původním stavu, viz foto,...
sleva25 000,- Kč
Král na trůnu
Pokorný, Jan * 1947 olej na dřevě, 30x21 cm, rámováno, signováno vpravo dole,...
3 000,- Kč
