Starožitnosti Praha

 

Prodej starožitností primárně od starožitníků z různých částí hlavního města České republiky.

Pražská starožitnictví jsou v našem katalogu zastoupena nejčastěji. Najdete zde starožitnosti z pražských katastrálních území známých výskytem antiků, ať už se jedná o Josefov, Staré Město, Nové Město, Smíchov, Holešovice, Žižkov nebo Libeň a dalších částí Prahy. V posledních letech naopak již nepatří mezi zaběhlé starožitnické čtvrti Karlín, jehož část dříve obývaná starožitníky se proměnila v administrativní čtvrť. Nadále platí, že centrem luxusních starožitnictví je lokalita Prahy 1 v okolí Kaprovy ulice na pomezí Starého Města a Josefovat.

Jednotlivé prodejce inzerující starožitnosti najdete vypsané v horním menu těchto stránek, případně naleznete odkaz na jejich kontaktní údaje v detailu vámi vybraného inzerátu.

 

Pár základních údajů o Praze

V Praze žije podle sčítání z roku 2021 přes 1,3 milionu obyvatel na rozloze 496 km, jedná se tak o 14. největší město Evropské unie. Praha je také sídlem prezidenta, obou komor parlamentu i vlády. Mezi hlavní památky patří Pražský hrad, Staroměstské náměstí (a Pražský orloj) nebo Václavské náměstí. Od roku 1992 je centrum Prahy zapsáno mezi památkami UNESCO.